Кто Такой Full Stack Разработчик: Всё, Что Нужно Знать

Роль Fullstack Developer особливо важлива для стартапів та невеликих компаній, де ресурси обмежені. Замість того щоб наймати окремих фахівців з Frontend і Backend, вони можуть звернутися до Fullstack-розробника. Це не JavaScript Full-stack Розробник вакансії тільки економить час та гроші, а й забезпечує єдиний підхід до розробки. Fullstack-програмісти можуть легко перемикатися між проєктами та технологіями, що робить їх дуже гнучкими та адаптивними до змін в індустрії.

  • Мідл здатний закривати завдання самотужки, якщо з ТЗ чітко зрозуміло, що саме має отримати бізнес.
  • “В принципі, в ідеалі, Full-stack розробник – це класно та чудово.
  • Саме тому ця позиція перекладається на українську як «розробник повного циклу».
  • Навряд чи вам вдасться повністю зануритися у ту чи іншу мову чи технологію, тож ви завжди будете вміти менше, ніж розробник конкретного напряму.

Інші розробники схиляються більше до того, що Full-stack розробка – це ні що інше, як хитрощі бізнесу. Роботодавець не бажає переплачувати за двох різних фахівців, віддаючи перевагу більш дешевому аналогу, котрий вміє все те саме. Оскільки одна людина має підтримувати всю архітектуру, більш-менш спокійних днів у вашій роботі буде небагато. Завдання будь-якої складності та напряму буде адресуватися саме вам — і з усім доведеться розбиратися самотужки. Проєкти, завдання та шляхи їх реалізації можуть бути дуже різними, тож фулстек-розробник має менше ризиків вигоріти через рутину.

Формат Занятий

Бекенд – це «магія», яка відбувається на стороні сервера і відповідає за опрацювання інформації, взаємодію з базами даних і бізнес-логіку застосунку. “Нарощуйте компетенцію поступово, з невеликих завдань. Пройдіть курс із напрямку, якого вам бракує, щоб вникнути в базові принципи. А далі опановуйте знання на практиці за правилом Learning by doing” – Олексій Голубєв, Team Lead Full-stack Developer в GlobalLogic. Поширеною є думка, що Full-stack розробників не існує, а ті, хто такими називаються, насправді не відповідають вимогам цієї спеціальності. Базові знання DevOps дають змогу закрити увесь стек веброзробки.

Аби виділитися серед інших, розробники придумували більш інтерактивний дизайн та комплексну функціональність. Урешті-решт, застосунки та сайти стали настільки складними, що одна людина уже не могла впоратися з підтримкою всього продукту. Це саме той випадок, коли фахівець сам здатний вибирати проекти, які йому цікаві, а не хапатися за першу-ліпшу вакансію.

JavaScript Full-stack розробник обов'язки

Подібна вакансія може з’явитися в кількох випадках. Наприклад, це стартап, якому необхідно швидко запуститися. Або ж продукт уже розробили, і наразі потрібна тільки підтримка. Тоді замість команди з фронтенд- та бекенд-розробників бізнесу простіше найняти одну людину, яка швидко розбереться у логіці продукту та оперативно вноситиме зміни. Ти закріпиш наявні знання, будуючи бекенд для тестового застосунку, а над фронтендом працюватимеш прямо на заняттях із лектором.

Задачі Та Обов’язки Fullstack-розробника В It

Намагайтеся створювати власні проєкти, використовуйте код, відправляйте його на GitHub, отримуйте відгуки від інших розробників. Це найкращий спосіб навчитися та стати ефективним фул-стек розробником. Fullstack-розробнику потрібно бути універсальним фахівцем і постійно розширювати перелік своїх знань і навичок.

Коли ви добре засвоїте більшість основних інструментів для обох напрямів, то зможете претендувати на сеньйорні посади. PHP – веб-мову, який сьогодні використовують понад 80% всіх сайтів в світі. Якщо ти зацікавлений у кар’єрі Fullstack-розробника, тобі знадобиться певний набір знань та компетенцій.

Крок 2: Вивчи Backend Для Fullstack

Один із них — необхідність постійно оновлювати свої знання, оскільки технології швидко змінюються. Це може бути виснажливим і вимагати часу й зусиль. Бути спеціалістом широкого профілю може також означати, що ви не станете глибоким експертом у якійсь конкретній царині (або станете, про це теж поговоримо далі).

Фулстек розробник має справу з великим набором технологій і може замінити собою кількох більш вузьких фахівців. Тому і попит наfullstack розробників в сучасних компаніях стає дедалі більше. Це програміст, здатний https://wizardsdev.com/ самостійно з нуля розробити функціональний веб-продукт. Він знаєfrontend і backend, Розбирається в стеці технологій, серверах, ОС, базах даних і PaaS (середовище розробки і розгортання додатків в хмарі).

Мінуси Професії Full-stack Developer

У сеньйора завдання складніші та абстрактніші, на цьому етапі в роботі з’являється більше невизначеності», — говорить Антон Пінкевич. Втім, однаково добре розумітися і на фронтенді, і на бекенді не вийде. Фулстек-розробник не може бути майстром у всьому, зазначає Антон Пінкевич. Навіть у досвідченого фахівця якісь навички будуть сильнішими, а якісь слабшими. У мене, наприклад, фронтенд прокачаний на максимум, а от у плані бекенду ще є куди зростати», — говорить розробник. «Моя кар’єра фулстек-розробника розвивалася в два етапи.

Наприклад, якщо ти тільки починаєш свій шлях в айті, візьмися за Frontend-розробку, бо вона більш візуально та інтуїтивно зрозуміла. Якщо ж тобі цікава робота з даними, серверами та складною логікою, то вибирай Backend. Наприклад, ти зможеш створити на дозвіллі простий штучний інтелект на Python. А ще ця мова програмування чудово підходить для новачків.

Fullstack-розробка – один із найпопулярніших IT-напрямів у навчанні. Раніше ми вже розповідали про те, що таке фулстек і хто такий Fullstack Developer. Якщо тебе зацікавила ця професія, читай про те, як стати програмістом повного стека в цій статті. Ми склали простий покроковий план від новачка і до пошуку першої роботи.

Популярні Статті

Додатково набити руку в Fullstack можна за допомогою pet-проєктів, волонтерства та фрилансу. Або робити власні продукти й розповідати про них у соцмережах. Пам’ятай, що портфоліо – це твоя візитна картка. API дозволить твоєму застосунку взаємодіяти з іншими сервісами. Дізнайся, як створювати, документувати й використовувати API для обміну даними між різними компонентами твого продукту та зовнішнім софтом. Також важливо розуміти принципи кібербезпеки API, використовувати методи аутентифікації та авторизації для захисту даних у Fullstack-розробці.

JavaScript Full-stack розробник обов'язки

Дерево IT почало ставати все більш гіллястим, породжуючи нові спеціальності. Разом із цим професія універсального бійця розбилася на два окремі напрямки, а потім знову відродилася з гордою назвою “Full-stack Developer”. Від мови бекенду залежить спеціалізація фулстек-розробника. Вибір мов доволі великий, розглянемо декілька найбільш популярних. Вивчивши увесь стек технологій фронтенду та бекенду можна стати фулстек-розробником. Саме тому ця позиція перекладається на українську як «розробник повного циклу».

Коли стартап виростає, а бізнес-модель стає більш зрозумілою та виправданою, можна наймати більшу команду», — говорить Антон Пінкевич. Плюси достатньо переконливі, але виклики також очевидні. Один із них – треба багато вчитися та багато знати, щоб поєднувати обов’язки двох окремих спеціалістів. Подивися програму онлайн-курсу з Fullstack-розробки з нуля від GoIT, щоб зорієнтуватися щодо програми й термінів навчання. Під час своєї роботи я зіткнувся з кількома поширеними міфами про цю професію і хотів би розвінчати їх з огляду на власний досвід. Софт скіли можуть стати однією з головних конкурентних переваг під час співбесіди на посаду Fullstack Developer.

Існує думка, що фулстек-розробник в кожній окремій області менш кваліфікований, ніж вузький фахівець. Дійсно, людина, який витратив 5 років на вивчення однієї технології, буде знати її куди краще, ніж той, хто ці роки вивчав відразу кілька напрямків розробки. З іншого боку, ця сама технологія одного разу може просто перестати бути актуальною. А фулстек-розробник з легкістю переключиться на іншу, що для вузького фахівця куди більш проблематично. Навіть якщо ви живете в невеликому місті з нерозвиненою IT-індустрією, завжди можна піти на фріланс.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *